סוגי צבעים לדירהכיום בניגוד לימים עברו, לא משתמשים בסיד לצביעת הבית, ישנם סוגי צבעים רבים לקירות פנימיים וחיצוניים. צביעה של דירה יוצרת אוירת ניקיון ומודרניות, משדרגת את הדירה ואת חוויית השהייה בבית.

הרבה יותר נעים לחזור לדירה צבועה שמייצרת אוירת אלגנטיות וניקיון.

השוק מוצף בסוגי צבעים רבים בהם עושים שימוש במסגרת עבודות שיפוצים, ובמאמר זה נסביר איך בוחרים בסוג המתאים ביותר עבורכם.

ניתן לחלק את סוגי הצבעים לקבוצת צבעים שמתאימים לפנים הבית וצבעים שמתאימים לחוץ הבית.

כיום נהוג להשתמש בעיקר בצבעים סינתטיים, על בסיס מים. צבעים אלה ידידותיים לסביבה, לא רעילים, מתייבשים מהר ונוחים לשימוש.

סוגי צבעים לקירות חיצוניים:

צבע מדולל טרפנטין: אחד מסוגי הצבעים הפופולארים ביותר לצביעת קירות חיצוניים הוא צבע מדולל טרפנטין, שכולל סוגי צבעים שונים כגון: צבע סינתטי עליון, צבע פוליאוריטן, צבע סולוונטי ועוד. צבעים מדוללי טרפנטין מצטיינים בעמידותם בתנאים קשים, ולכן מתאימים לצביעה חיצונית. צבעים מדוללי טרפנטין מקנים גימור מבריק לקיר בניגוד לסוגי הצבעים המדוללים במים שמקנים גימור מט. החיסרון של צבע מדולל טרפנטין הוא סביבתי, צבעים מדוללי מים הם הרבה יותר ידידותיים לסביבה מאשר צבעים מדוללי טרפנטין.

צבע תחליב סיליקוני: צבע מסוג זה מתאים לצביעת קירות חיצוניים, הם מדוללים במים ולכן אחד היתרונות שלהם הוא ידידותיות לסביבה. אחת הסיבות שמשתמשים בסוג צבע זה לקירות חיצוניים היא שהוא נספג בקיר ויוצר שכבה שדוחה מים ורטיבות, וכך לא נכנסים נוזלים אל תוך הקיר. יש לצבוע בצבע תחליב סיליקוני רק קירות טיח, בטון צמנט ועוד.

סוגי צבעים לקירות פנימיים:

צבע פלסטי: סוג הצבע הזה מבוסס על החומר שממנו מורכב דבק פלסטי. צבע זה מצטיין ביכולתו "לנשום". הוא אינו אטום ואינו עמיד בתנאים קשים ולכן לא מומלץ לצבוע איתו קירות חיצוניים. הצבע הפלסטי מדולל במים, מתייבש במהירות ונוח לצביעה גם באופן עצמאי.

צבע אקרילי: צבע אקרילי הוא אחד מסוגי הצבעים הנפוצים ביותר לצביעת קירות פנימיים. הוא מבוסס על תרכובת של שרפים אקרילים שמדוללים במים. סוג צבע זה עמיד יחסית בתנאים קשים, אך עדיין שומר על תכונתו כצבע "נושם". הצבע האקרילי הוא אחד מסוגי הצבעים האלסטיים ביותר, וכך מונע סדקים ופיצוצים בשכבת הצבע.

בחירה נכונה של צבע מבין שלל סוגי הצבעים השונים על ידי צבעי מקצועי היא חשובה, בין אם צובעים קיר חיצוני או פנימי. על מנת לקבל החלטה נכונה יש לקחת בחשבון גורמי עמידות בתנאים קשים של הצבע, כמו- טמפרטורות גבוהות מאוד, גשמים ורוחות. בקירות חיצוניים נשים דגש על תכונת העמידות. בקירות פנימים נבחר מתוך סוגי הצבעים שמצטיינים בנראות ובגמישות.

מדריך זה נועד על מנת לעזור ללקוחותינו לקבל את ההחלטה הנכונה והמושכלת בנוגע לבחירת סוגי הצבע לדירה. בנוסף, צוות המומחים שלנו ישמח לספק ייעוץ מקצועי בנוגע לסוגי הצבע השונים המתאים לכל עבודת צבע בירושלים.

באנר שיפוצים בירושלים