פינוי דירה – הזדמנות מצוינת לשלל שיפוצים

המטרה העיקרית של פינוי דירה היא ברורה: להוציא מהדירה את כל החפצים שאין בהם צורך, ובכך להפוך את הדירה למקום נעים יותר ובטוח יותר למגורים. יתרון משמעותי אחר של הפינוי הוא שבכוחו להיות בהחלט פתח להתחלה חדשה. מרגע שמוציאים מהבית את החפצים המיותרים הוא מקבל חיים חדשים, כשעבור בני הבית עומדות פתאום שלל אפשרויות לביצוע שיפוצים ושינויים אחרים. אז מה הקשר שבין פינוי דירה לשיפוצה, ואיך תפיקו מהפעולה החשובה הזו את המקסימום האפשרי?

עולם שלם של אפשרויות

הרבה מאד שיפוצים התחילו מהליך של פינוי דירה שקדם להם. כשמבצעים פינוי דירה לא תמיד אפשר לדעת מה בדיוק יתאפשר במסגרתו, אך המציאות היא שהפינוי מאפשר לפתוח הרבה מאד דלתות במערך השיפוצים של הבית, לעיתים תרתי משמע. אם מקבלים שטח משמעותי חדש בבית, אפשר לנצל אותו באלף ואחת דרכים: להקים למשל חדר נוסף בבית, להוסיף עיצובי גבס, להוסיף ריצופים או חיפויים לשיפור מראה הבית – והרשימה עוד ארוכה. הפינוי מאפשר לראות את הבית במשקפיים אחרים, ששונים בהרבה מכל מה שהתרגלתם לראות בו בשנים האחרונות. פתאום עשויים להבין למה בדיוק זקוק הבית כדי שיהפוך לנעים פי כמה למגורים.

פינוי דירה, במידה בלתי מבוטלת, הוא סיבה מצוינת לפתוח דף חלק בכל הנוגע להרבה מאד פריטים בבית. ניתן לנצל את ההזדמנות שהבית כבר מוכן לשיפוצים ולבצע בו שינויים שיש בהם צורך כבר שנים, ושלא רציתם לעשות כי חששתם מהבלאגן הכרוך בהם: לדוגמא, חידוש או החלפה של תשתיות המים, החשמל או הגז. משפחות רבות המבצעות פינוי דירה מבינות לכן שאין פרק זמן טוב יותר לשיפוץ הבית, מה שהוא במידה רבה בבחינת תפיסה של יותר מציפור אחת ביד.

בלא מעט מקרים אנחנו שמים לב לפגמים שונים בבית רק כשהוא נותר ריק מחפצים. חשבו לדוגמא על פגם בריצוף שהסתתר מאחורי רהיט גדול שניצב בבית, ושכעת נדרש למצוא לו פתרון ממשי בדמות השיפוצים.

הסיבה הטכנית לפנות לפני שמשפצים

יש לציין שמעבר להגדלת מספר האפשרויות לשיפוץ דרך הפינוי, גם מלאכת הפינוי מקלה על השיפוץ בצורה משמעותית. הסיבה היא שהגדלת שטח הבית באמצעות הפינוי הופכת בכל מקרה את העבודה לפשוטה יותר עבור המשפצים. זאת ועוד, היא מקטינה את הסיכויים שהחפצים יתלכלכו או ייפגע כתוצאה מהשיפוצים, מה שיהפוך אותם לחסרי שימוש לחלוטין – לא רק עבורכם, אלא גם לכל מי שהחפצים עשויים להגיע אליו בסופו של תהליך הפינוי.

באנר שיפוצים בירושלים