חדר האמבטיה שלנו הוא אחד המקומות הפרטיים ביותר בבית וחשוב שהוא יהיה מרגיע ויגרום לנו לחוש בנוח כאשר אנו שוהים בו. מעבר לזאת, חשוב שנרגיש בנוח לאפשר לאורחים להיכנס אל חדר האמבטיה. חדר אמבטיה ששופץ ועוצב באופן אסתטי ומזמין שתואם את צרכינו, יאפשר לנו להרגיש טוב כאשר נמצא בו וגם כאשר נזמין אורחים אל ביתנו. כמובן, שמעבר לשיפוץ והעיצוב חשוב לשמור על הניקיון בחדר האמבטיה.

מעבר להיותו של חדר האמבטיה מקום פרטי ואינטימי שמאפשר לנו להירגע ולנוח מקצב החיים הלחוץ שמאפיין את השגרה של רבים מאתנו, מדובר גם על חדר מורכב מבחינת תהליך השיפוץ. הסיבה למורכבות הרבה היא שבחדר זה ישנו מפגש בין חשמל ומים. במקרה שהשיפוץ אינו מתבצע בצורה נכונה, עלול החדר להיות מסוכן.

מעוניינים לשפץ את חדר האמבטיה? מתי כדאי לכם להתחיל בשיפוץ?

אפשר לשפץ את חדר האמבטיה בכל עונה, ולמרות זאת, רוב האנשים מבצעים את השיפוץ במהלך חודשי הקיץ משום שכך הם יכולים לשהות מחוץ לבית במהלך תקופת השיפוצים. בשל הסיבה הזו נוצר ביקוש רב לשיפוצניקים בתקופת הקיץ כאשר במהלך החורף בעלי המקצוע פנויים יותר.

כתוצאה מהעלייה בביקוש במהלך הקיץ, עולים גם המחירים. שיפוץ סטנדרטי ללא ארון וללא מקלחון שכולל כלים סניטריים יעלה בסביבות 15,000 שקלים במהלך החורף ובסביבות 20,000 שקלים במהלך הקיץ, ניתן להבין שמדובר על פער משמעותי שגורם לשיפוץ שיתבצע במהלך החורף להיות משתלם הרבה יותר מאשר שיפוץ שיתבצע במהלך הקיץ. מעבר לזאת, מכיוון שהשיפוצניקים זמינים יותר בחורף, יהיה קל יותר לקבוע עם שיפוצניק איכותי בתקופה זו ולקבל שירות תוך זמן קצר.

במקרה שמתבצע שיפוץ באמבטיה, רצוי שהוא יהיה קומפלט משום שצנרת המים הינה המערכת היחידה בבית שצריכה לעמוד בפני לחץ קבוע של מים וטמפרטורות גבוהות. במקרה שצנרת המים נפגעת, עלולים להיווצר נזקי רטיבות שיאלצו את בעל הבית לשלם סכומים גבוהים ביותר. כדי למנוע את הסיכונים הללו רצוי להחליף את צנרת המים במידה שהיא ישנה במהלך השיפוץ.

מה כולל שיפוץ חדר אמבטיה? אילו פעולות יש לבצע כדי לקבל אמבטיה משופצת ויפה?

שיפוץ חדר אמבטיה יכול לכלול הרבה שלבים, ביניהם: פירוק ופינוי של הרצפה והקירוי, הוצאה של החול שמכסה על הצנרת, תיקון הצנרת או החלפתה ושינוי או הוספה של נקודות חשמל במקרה שיש צורך בכך לצד ביצוע עבודות האינסטלציה.

כמו כן, יש למקם ולהתקין את האמבטיה או המקלחון, למלא חול, להתקין אסלה, ברזים וכיור, לרצף, לחפות את הקירות ולצבוע את הקירות. בקיצור – שיפוץ חדר האמבטיה דורש הרבה מאוד עבודה.

שאלת השאלות – מקלחון או אמבטיה?

כאשר משפצים את חדר האמבטיה חשוב להחליט האם מעוניינים במקלחון או באמבטיה. כדי לקבל החלטה בנושא יש לקחת בחשבון מספר משתנים, ביניהם: האם יש ילדים בבית או האם מעוניינים להביא ילדים לעולם. במקרה שיש או שיהיו ילדים בעתיד, כדאי לבחור באמבטיה.

כמו כן, במידה שהמתגוררים בבית אוהבים לטבול באמבטיה, הרי שמומלץ עבורם להעדיף אותה על פני מקלחון. מעבר לזאת, יש להתחשב בגודל החלל. במקרה שהדירה קטנה, האמבטיה פחות תתאים. במקרה שמדובר על זוג מבוגר, ייתכן שיהיה עדיף להתקין מקלחון שכולל דלתות רחבות.

במידה שבוחרים במקלחון יש לבחור בסגנון המבוקש, ניתן לרכוש מקלחונים במידות קבועות או להתאים אותם באופן אישי. כמו כן, יש להחליט האם מעוניינים ברצפה עם שיפוע שתגרום למים להתנקז לאזור אחד או לבחור אגנית שתמנע מהמים להתפזר.