מראה הקירות של ביתנו משפיע על המראה הכללי והאווירה בבית, לכן חשוב מאוד לשמור על הקירות מפני מפגעים שונים, כמו למשל: סדקים ורטיבות ובין היתר לוודא שצבע שלהם לא מתקלף.

בעלי בתים רבים מחליטים לצפות את הקירות בביתם באמצעות שליכט צבעוני. לבחירה בשליכט צבעוני יש סיבות רבות, אחת מהן היא היכולת לעצב את החלל בסגנונות מגוונים. באמצעות שליכט צבעוני ניתן לעצב את הבית ולהעניק לחלל מראה מודרני, יוקרתי או סגנון אחר. יתרון נוסף של החומר הוא שהוא מטשטש סדקים בקירות תודות לגמישותו. יש לציין שרמת הגמישות של השליכט הצבעוני תלויה ברמת האיכות של החומר עצמו, בסוג שלו ובחומר המקשר.

מעבר לזאת, השליכט הצבעוני מגן על הקיר מפני נזקים שעלולים להיווצר בשל רטיבות או חום כבד. יש להדגיש שהוא לא מספק אטימה מוחלטת למים, אלא שהוא מגן על הקיר מפני רטיבות במידה מסוימת שלפעמים יכולה לעשות את כל ההבדל.

כמו כן, השליכט הצבעוני מונע מהקיר להתקלף ומפחית את שחיקתו תודות להיותו חומר נושם. יתרון נוסף של השליכט הצבעוני הוא רמת העמידות הגבוהה שלו. כאשר בוחרים שליכט צבעוני ברמה גבוהה, יכול השליכט להחזיק מעמד למשך זמן רב ביותר. יחד עם זאת, כן יהיה צורך לחדש את השליכט מדי 10 שנים פחות או יותר.

האם יש לשליכט הצבעוני חסרונות?

לצד היתרונות של השליכט הצבעוני יש לו גם חסרונות. החיסרון הראשון של החומר הוא שמחירו יקר ביחס לחומרי ציפוי אחרים. כמו כן, יש לצרף למחיר את התשלום שיש לשלם לבעל מקצוע. לא כדאי להתפשר על רמת האיכות של החומר ולא על בעל המקצוע. עבודה טובה תאפשר לבני הבית ליהנות מהתוצאות למשך שנים ארוכות, כך שההשקעה תשתלם לטווח הרחוק.

ניתן לבצע את העבודה באופן עצמאי אך הדבר לא מומלץ. במידה שמבצעים את העבודה באופן עצמאי עשויים לקבל תוצאה מאכזבת. ניתן לנסות לבצע תיקון שליכט חיצוני אך התוצאה לא תהיה משביעת רצון משום שהתיקון יבלוט ויפגע בכל המראה של הקיר. במקרה שהתוצאה לא מספקת, יהיה צורך לבצע את כל העבודה מחדש וכדי למנוע טעות נוספת – להזמין בעל מקצוע ולשלם סכום נוסף.

מחירים של שליכט צבעוני

המחיר של שליכט צבעוני נע בין הסכומים: 125-135 שקלים עבור גלון ששוקל 24 קילוגרמים. סכום זה לא כולל מע"מ. מחירו של הפריימר עומד על 150 שקלים בממוצע ללא מע"מ. המחיר מושפע מהגוון בו בוחרים ומהכמות שרוכשים – ככל שהכמות שרוכשים גדולה יותר, יהיה המחיר לגלון נמוך יותר. כל גלון של פריימר מספיק ל- 60 מ"ר. בנוגע למחיר שיש לשלם לבעל המקצוע – עומד מחיר העבודה על 80-130 שקלים למ"ר, סכום זה אינו כולל מע"מ.

בחירה בבעל מקצוע מנוסה

למרות החסרונות של השליכט הצבעוני, יש לו מגוון יתרונות ולא ניתן להתעלם מהם. כדי ליהנות מכל היתרונות של השליכט, חשוב לבחור בשליכט צבעוני איכותי שעומד בתו התקן, גם אם הוא יקר יותר מחומרים אחרים. חשוב לזכור שבחירה בשליכט ברמה גבוהה תשתלם בהמשך.

כמו כן, חשוב לבחור בעל מקצוע איכותי ובעל ניסיון. היום ניתן למצוא מגוון בעלי מקצוע שמבצעים עבודות שליכט חיצוני, אך חשוב לוודא שבעל המקצוע הנבחר אכן מיומן ומקצועי. כפי שצוין – השליכט הצבעוני מאוד פופולארי וקל מאוד לקבל המלצות מלקוחות שקיבלו שירות מבעל מקצוע והיו מרוצים מהתוצאה. כמו כן, כדאי לראות עבודות שבעל המקצוע ביצע.