אחד הדברים הראשונים שאליהם נחשף כל מי שנכנס לבית, הם צבעיהם של הקירות.

חשיבה נכונה ותכנון מוקדם יוצרים בתים יפהפים ומעוררי השראה. הלקוחות יכולים לקבל החלטה בעצמם על הגוונים שאותם הם חושבים למתאימים ביותר לכל מיקום, או להיעזר במעצב פנים שיכוון את דרכם לגבי צביעת חדרי הבית.

הנושא החשוב ביותר הוא התאמת הצבעים לטעמם האישי של בני הבית בגוון אחיד או בכמה גוונים בדרגות קרובות שיוצרים שילוב מונו כרום ומעניקים לבני הבית את התחושה הנעימה ביותר בביתם שהוא מבצרם.

מגוון צבעים

ההיצע העצום של גווני הצבע בכל הספקטרום הקיים, מאפשר ליצור נראות ייחודית לכל אחד מהמקטעים בבית וגם ליצור רצף של נראות בקו חשיבה המשתלב זה בזה על פי הקו העיצובי שנבחר לבית הספציפי.

הימצאותם של הצבעים הבהירים מרחיבים את גודלו של החלל והצבעים הכהים יותר מקטינים אותו ואף מעניקים לו הדגשה, גם כשמדובר בשטח קטן יחסית.

התאמת צבעים חדרי הבית

הרמוניה במקטעים השונים בבית

אחד הרעיונות העיצוביים היפים הוא שימוש במוטיב חוזר בכמה מקומות במרחב כך שנוצר יחד מראה יפהפה. לדוגמה, רכישת ידיות בצבע ירקרק שיוצרות שילוב מקסים עם חזיתות הארון שהן בצבע לבן ובמקביל רוכשים ומתקינים גופי תאורה הצמודים לתקרה שגם בהם יש פס ירקרק. טיפת הצבע הזו יוצרת רצף מדהים שמעניקה יופי יוצא דופן למטבח כולו.

הצבע יוצר אמירה בחדרים השונים

לכל צבע יש מסר שהוא מעביר. נעים מאד לשהות בחדרי עבודה הצבועים בגווני סגול כיוון שהם עוזרים לריכוז ומאפשרים עבודה נעימה וקולחת, ירוק וכחול מתאימים מאד לחדרי ילדים, ליצירת רוגע ושלווה. במטבחים נחמד לצבוע את אחד הקירות בצבע נועז כמו כתום, דבר שיוצר קונטרס יפהפה מול הצבעים הבהירים של הארונות.

בפינות שונות של הבית, אפשר לצבוע קיר אחד בגווני אדמה, שיוצר קשר נעים בין הדיירים לבית ולקרקע, מעניק תחושה של נינוחות וקשר עמוק עם הבית.

ברוב הבתים, המגמה היא שרוב הקירות יהיו בהירים, בגווני אפור, שמנת או לבן. כרבע מהקירות יהיו בגוונים כהים יותר וייראו בנגיעות פה ושם, כמו צבע אדום או כתום על הקיר או בחפצים ייעודיים וכמות קטנה מאד של מיקומים יהיו בצבע כהה במיוחד שידגיש מיקום ספציפי בעל משמעות ייחודית בבית.

להזמנת קבלן שיפוצים בירושלים צלצלו – 054-9784416

התאמת צבעים לחדרי הבית

צביעת התקרות

ברוב הדירות גובהם של הקירות הוא סטנדרטי למעט דירות ייחודיות שבהם נוצרת במהלך הבניה תקרה גבוהה במיוחד. כדי להעניק לבית חללים הרבה יותר רחבים ומשמעותיים כדאי לצבוע את התקרה בצבע זהה לצבעי הקירות הבהירים בחדר הספציפי וכך ליצור מרחב גדול במיוחד.

קבלת החלטה על הצבעים ברחבי הבית

מבט חטוף בגלגל הצבעים מראה את הגוונים הרבים הקיימים לכל צבע ולכן קיים קושי לבחור את הגוון המתאים ביותר. דבר נוסף הוא שהגוון נראה לעיתים אחרת על גלגל הצבעים מאשר על הקיר לאחר הצביעה בפועל.

לכן ההמלצה היא לצבוע קטע קטן של הקיר, להתרשם מהנראות הכללית לאחר שהצבע מתייבש ולקבל החלטה אם הצבע מתאים או שהכוונה של בעלי הדירה הייתה לטון מעט כהה יותר או מעט בהיר יותר ועל פי הנחיה זו, לצבוע את המשך הקיר.

במקרים רבים לקוחות מתאכזבים מהתוצאה בתום הצביעה עקב החוזק הלא צפוי ולכן כדאי לבצע פעולה זו כדי שהלקוחות יהיו מרוצים מהתוצאה ולא יהיה צורך לצבוע שכבה נוספת שלא תוכננה מראש.

נראות כללית של הבית בתום הצביעה

המראה הושלם של הבית בתום הצביעה והקשר שנוצר בין חדר המגורים לחדרים, הפרוזדור המואר ביניהם והיופי הרב של המטבח ופינת האוכל, יוצרים בית נעים מאד שכיף לגור בו.

מידע נוסף לקריאה –