זקוקים בדחיפות לטיפול בעובש בירושלים?

עובש בקירות הדירה בירושלים נובע בדרך כלל מרטיבות המגיעה ממקום כלשהו בקרבת הקיר. הצטברות של עובש ופטריות בדירות היא דבר שמאד מזיק לבריאות ולכן חשוב לטפל בו מוקדם ככל האפשר. 

עובש על הקירות

כשרואים עובש על התקרה, על קיר מסוים או בחדר האמבטיה, חייבים לקרוא לאיש מקצוע בעל ידע בנושא זה כדי שיטפל בכך. הקו המנחה הוא גם לפתור את הבעיה כדי לא ליצור בעיות בריאותיות בדרכי הנשימה של דיירי הבית ובמיוחד אצל הילדים וגם לבצע טיפול בעובש בירושלים באופן יסודי במפגע כדי שהבעיה לא תחזור על עצמה.

ברוב המקרים, העובש נראה בחדרי הרחצה או בחיבורים שבין הקירות לתקרה, איש המקצוע מנקה את הקירות מכל העובש והפטריות שנוצרו ובוחן את כל השטח כדי להבין מה הסיבה שהצטבר עובש בכמה מקומות.

אוורור של חדר האמבטיה

אחת הסיבות היא שמקום לא מאוורר מספיק ולכן אדי המקלחת אינם יוצאים מחדר הרחצה אלא נותרים בו וכך מצטבר אט אט עובש. במקרים כאלה יש למצוא פתרונות כמו פתיחה קבועה של חלון, התקנת מאוורר או מפוח ועוד.

טיפול בעובש בירושלים

רטיבות הנובעת מגג שאינו אטום

אם מדובר ברטיבות שהגיע ממקור חיצוני בוחנים את האפשרויות שגורמות לכך. אם הדירה ממוקמת באחת הקומות העליונות יכול להיות שהגג אינו אטום או שהמרזבים סתומים ולכן מצטברים על הגג מים שאינם מתנקזים . אילו המרזבים היו נקיים מלכלוך ומעלים נושרים, המים היו יורדים למטה ואם וועד הבית היה דואג לבצע איטום שנתי במועד, גם לא היו מצטברות שלוליות של מים שהופכות מהר מאד למים מזוהמים.

אם אכן מדובר בבעיה בגג יש לקדם במהירות הליך של איטום הגג ופתיחת המרזבים כדי לפתור את הבעיה האקוטית. לאחר מכן יש לבצע איטום, טיפול בקירות ובצביעתם בתוך הדירה.

רטיבות הנובעת מצנרת שהתפוצצה

בתוך הקירות עוברות מערכות צנרת של מים לכוון המטבח והאמבטיה. במקרים רבים הצינור מתפוצץ ואז מחלחלים מים לתוך הקירות, הם יוצרים רטיבות שמובילה מהר מאד להיווצרות עובש. איש מקצוע מיומן העוסק בתחום הצנרת המגיע למקום יכול לבצע שתי פעולות:

  • בדיקה מעמיקה באמצעות מכשור כדי לחפש את הנקודה הספציפית הבעייתית.

  • חציבה בקיר וגילוי הנקודה שממנה נוזלים המים.

אם מדובר בדירה הקיימת שנים רבות בירושלים ומותקנת בה צנרת ברזל, עם הזמן הצנרת העלתה חלודה ולכן הקוטר של הצנרת הלך והצטמצם וכך גם זרם המים שהיה לאיטי ודק. ההמלצה היא לשלוף את צנרת הברזל הממוקמת מאחורי הקיר לכל אורכה ולהתקין במקומה צנרת חדשנית ועמידה מ- PVC הסיבה היא שכמו שקרה הפיצוץ הנוכחי יכול להיווצר פיצוץ בעוד חודש בנקודה אחרת כיוון שהצנרת היא מאד ישנה. לתקן רק את המקום הספציפי זה אפשרי אך החשש הוא מתקלה נוספת בעתיד שתגרום שוב לרטיבות ולעובש.

רוב הלקוחות אכן מחליפים את כל קו הצנרת ונהנים מזרימת מים איכותית וקולחת בחדרי האמבטיה לנוחותם של בני הבית.

קרא/י עוד על טיפול בעובש בירושלים.

אולי יעניין אותך גם:

אינסטלטור בירושלים

טיפול ברטיבות בירושלים