אם עקב לוח זמנים צפוף בין מועד קבלת המפתח לדירה שנרכשה לבין מועד פינוי הדירה הנוכחית קיים רק שבוע ימים לצורך שיפוץ הדירה החדשה, מדובר בפרק זמן קצר לכל הדעות.

שיפוץ תוך שבוע ימים

לנוכח הסיטואציה הבעייתית וכדי להיכנס לגור בבית משופץ מבצעים הדיירים סיעור מוחות עם קבלן השיפוצים ומקבלים כמה החלטות חשובות כמו: מהם המקומות שחייבים לשפץ ומהו פרק הזמן המינימלי הדרוש לצורך כך. כך עוברים על כל המיקומים בבית, החדרים, המרפסת, המטבח וכו' כדי להיערך כראוי.

תכנון לוח הזמנים

כדי להצליח לשפץ את הבית תוך שבוע ימים חייבים להיות עם לוח זמנים מובנה שאין לסטות ממנו כיוון שכל עיכוב יגרור השהייה של איש מקצוע אחר וכך הפרויקט לא יסתיים במועד שהמשפחה אמורה להיכנס לבית החדש או לדירה יד שנייה.

שיפוץ דירה תוך שבוע – יש דבר כזה

מה משפצים בשבוע ימים

בהתאם ללוח הזמנים, מסכמים עם קבלן השיפוצים ועם קבלני המשנה מהו מועד הכניסה של כל אחד מהם לעבודה, מה הפעולות שיבצע בכל יום ותוך כמה ימים הוא יסיים זאת. אם מיידעים מראש את הקבלנים והם עושים את ההכנות הנדרשות, אפשר לשפץ הכול תוך שבוע ימים.

בישיבות טרם קבלת המפתח מחליטים לדוגמה את כל הפעולות הקשורות למטבח. סדר הפעולות הוא שליפת הארונות הישנים, ביצוע תיקונים, איטום וצבע בקירות שעליהם יותקנו ארונות המטבח. התכנון של מכלול הארונות יבוצע מראש לפרטי פרטים כולל עיצוב, צבעי החזיתות, כמות המגירות הנשלפות וחוזרות בטריקה עדינה כך שהנגר יכין מראש את כל הארונות במגירה והם יהיו מוכנים להתקנה. הקרמיקה תוזמן מראש והמשלוח יגיע הביתה ביום תחילת השיפוצים וסוג השיש יוזמן מראש ויילקחו המידות במקום. איש המקצוע יחתוך את השיש במפעל שלו ויכין את משטחי העבודה הן מעל הארונות התחתונים והן מעל האי במרכז המטבח בהתאם לצבעים שנקבעו.

אריחים ופרקטים בבית

אם קיימים בבית אריחים בצבעים שאינם אהובים על המשפחה החדשה, לדוגמה אריחים בצבעי שחור, אדום או כל צבע אחר. הלקוחות קונים מראש אריחים אחרים שמגיעים במשלוח הביתה ביום הראשון שלאחר פינוי הדירה. צוות הרצפים מתחיל מיד בהתקנת האריחים הללו בסלון, במטבח, בפינת האוכל ובפרוזדורים.

אם החשיבה היא על התקנת פרקטים בחדרים, חדרי ילדים, חדר שינה וחדר עבודה, בוחרים מראש את הדגם המתאים ביותר מעץ מלא או למינציה ומסכמים עם אנשי ההתקנות שיתקינו את הפרקט על האריחים הקיימים מיד לאחר פינוי הדירה.

שיפוץ דירה תוך שבוע – יש דבר כזה

חדרי אמבטיות

דיירים שעוברים לדירה יד שנייה נוהגים בדרך כלל להקדיש תשומת לב מיוחדת לחדרי האמבטיה לאור העובדה שמדובר בהיגיינה פרטית ובתחושה של ניקיון. אם הצנרת היא חדשה יחסית, משאירים אותה אך אם מדובר בצנרת ברזל ישנה וחלודה, מומלץ לשלוף אותה ולהתקין צנרת חדשנית מחומר  PVC  אשר יישאר כמות שהוא לאורך שנים רבות.

הנושא אקוטי במיוחד אם מתקינים כלים סניטריים ואריחי רצפה חדשים כיוון שפיצוץ בצינור הישן שלא יחזיק מעמד עוד שנים רבות עלול לגרום לנזקים מאד משמעותיים בחדרי האמבטיה.

רוכשים מראש את האריחים לרצפת האמבטיה ולקירות, כלים סניטריים כמו כיורים מונחים, אסלות נסתרות, אמבטיה, ארונות, מראות וכו' ודואגים שהמשלוח יגיע במועד.

חלוקת העבודה בדירה

קבלן העבודה המיומן יוצר בדרך זו עבודה באופן מקביל בכל החדרים. האינסטלטור עובד בחדרי האמבטיה, הנגר במטבח ואחריו הרצפים לאריחי הקירות וקבלן השיש, מתקיני הפרקטים בחדרים, מתקיני האריחים בסלון וכו'.

כולם עובדים כמו נגנים בתזמורת בפיקוחו של המנצח ומסיימים תוך שבוע ימים את כל השיפוצים הנדרשים. אם ההיערכות בוצעה כיאות, המשימה תושלם בזמן.

ביום האחרון דואגים לניקיון הכללי, לביצוע עבודת ליטוש של המרצפות והשלמת כל הפינישים האחרונים כדי שלמחרת יוכלו בעלי הדירה להגיע עם כל הציוד שלהם וליהנות מביתם החדש.