הבית הוא המקום הנעים והאינטימי ביותר עבור כל אחד. רבים מאתנו מבקשים לעשות שינויים מסוימים לחדש, לרענן ולעצב את הבית או קטעים ממנו מחדש.

אם נותנים דגש למקומות החשובים ביותר ומבצעים בהם מהפך, העיצוב החדש, ישנה את פני הבית כמעט לחלוטין והתחושה תהיה שנמצאים בבית יוקרתי.

ההחלטה על ביצוע מהפך בבית

יש אזורים בבית שכדאי לבצע בהם שינוי כיוון שהם אינם פרקטיים ויש אזורים אחרים שהסיבה היא שהנראות ישנה מדי ולא מודרנית. כדי להתגבר על המכשולים הללו, אפשר לגבש חשיבה אילו שינויים לבצע בכל מקום ובמקביל להיעזר במעצב פנים שיכתיב את הדרך על פי המצוי מול הרצוי.

שיפוצים קטנים שיגרמו לבית שלכם להיראות יוקרתי

קו עיצובי

חשוב מאד לבחור קו עיצובי אחיד ולזרום אתו בכל פינות הבית כדי לא ליצור נראות לא הגיונית כמו לדוגמה שכל הבית יעוצב בסגנון מודרני או כפרי ורק במיקום בודד בחדר המגורים הסגנון יהיה וינטג' וישנה לחלוטין את הזרימה בבית.

מה כדאי לשנות בבית?

כדאי לקבוע סדרי עדיפויות לגבי הנושאים שהם החשובים ביותר לצורך ביצוע השינוי, לתקצב כל אחד מהם על פי הצעות המחיר שקיבלתם מבעלי המקצוע השונים או מקבלן שיבצע את כל העבודות שעליהם סוכם.

לקבלן שיפוצים בירושלים >>

הסלון הביתי

מקום ההתכנסות של דיירי הבית בדרך כלל הוא הסלון ולכן יש לתת לו תשומת לב מיוחדת. אם הריהוט כבר אינו נוח, כדאי רכוש ריהוט חדש, שיהיו בו די מקומות ישיבה עבור כל בני הבית כך שיוכלו לשוחח, לשבת בכיף ולראות סרט טוב או סדרת טלוויזיה אהובה. הילדים אוהבים מאד לשבת על שטיח במרכז הסלון וזה הזמן לרכוש שטיח יפהפה ורך שיופיו יתמזג עם הריהוט וישלים אותו.

אם מסך הטלוויזיה בחדר המגורים הוא קטן ואינו פרופורציונלי לגודלו של הסלון, מומלץ לרכוש טלוויזיה בעלת מסך רחב יותר שתותקן בנישה מעוצבת מגבס במרכז החדר.

אם יש מקום בסלון, אפשר להציב באחת מפינותיו שולחן קטן צבעוני ויפהפה ושני כסאות, זו פינה נעימה ואינטימית לשבת בזוג על כוס קפה ולשוחח על כל מה שקרה במשך היום.

חדרי האמבטיה

חדרי האמבטיה אמורים להיות שילוב של פונקציונליות ויופי. אם חדרי האמבטיה ישנים, הגיע הזמן לשפר את נראותם. שינוי תהומי יושג על ידי הדבקת אריחים בהירים ומודרניים על גבי האריחים הקיימים ובחירת אריחים יפהפיים אחרים לחיפוי הקיר. המגמה היא ליצור חדרים לבנים או בהירים ששומרים על קו עיצובי נקי וצח המתאים מאד לחדרי האמבטיה.

זו ההזדמנות לרכוש כלים סניטריים חדשים שהם המילה האחרונה בתחום זה, אמבטיה בגודל הנדרש כיורים המונחים על ארונות איכותיים ואסלות תלויות. ארונות האמבטיה הנבנים על פי הגודל הקיים בכל חדר מוסיפים להם יופי רב.

לשיפוץ אמבטיה בירושלים >>

שיפוצים קטנים שיגרמו לבית שלכם להיראות יוקרתי

מטבח פונקציונלי ויפהפה

שיפוץ המטבח משלב התקנת אלמנטים שיעשו את החיים להרבה יותר קלים, מגירות עמוקות עם טריקה שקטה, החלפת כל החזיתות של הארונות אם מצבן גרוע או צביעה שלהן בלבד. הקו השולט היום הוא הקו הבהיר וכל מטבח בגוונים הללו יהיה מלא אור והחלל ייראה גדול בהרבה מהמציאות.

בנוסף לכך, אם יש די מקום, אפשר להוסיף אי שמאפשר לבצע בנוחות מרבית עבודות שונות כמו בישולים ואפיה. מעבר לכך, האי הוא מקום רחב של אחסון וכך כל שטח המטבח שהיה מלא בחפצים נותר גלוי ופתוח, דבר שמוסיף רבות לנראותו היפה של המטבח.

אקססוריז

החפצים הקטנים שיפוזרו בבית בתום הליך השיפוץ הם אלה שיתנו את הטון וישנו לחלוטין את פני הבית. וילונות מעוצבים, שטיחים, פריטים ייחודיים כמו טלסקופ או גלובוס המונחים בפינות החדר, פסלים שיונחו על המדפים וציורים יוצאי דופן שייתלו על הקירות. כולם יחד יוסיפו חן רב לבית וישנו אותו לבלי הכר.