טיפול ברטיבות בירושלים

אנשי מקצוע בתחום האינסטלציה המגיעים לדירה בירושלים שיש בה בעיה של רטיבות, מבצעים בדיקה מדוקדקת של הסיבה לרטיבות.

ישנם כמה מצבים שבהם נוצרת רטיבות במיקומים שונים בבית והנושאים ייבדקו אחד אחד כדי לאתר את הבעיה האמיתית המובילה לכך.

רטיבות מהשכנים

בבניינים רבים נוצרת רטיבות בתקרה ובקירות עקב נזילה של מים מהדירה שמעליהם. במקרים כאלה יש לשוחח עם השכנים כך שיטפלו בהקדם בבעיה, לעתים הם לא מודעים לנושא הנזילה כי המים יורדים כלפי מטה. לאחר התיקון אצלם הם אמורים לשלוח איש מקצוע גם לקיר הרטוב בקומה התחתונה כדי לבצע שם ניקוי איטום וצביעה ולתקן כל נזק שנגרם לשכנים.

רטיבות מצנרת שהתפרקה

מערכות הצנרת עוברות מתחת לאריחי הרצפה ומאחורי הקירות בהתאם למבנה של כל דירה. הצנרת מורכבת מצינורות ארוכים ומאביזרים שמחברים אותם זה לזה. אם האביזרים לא חוברו כראוי או נשחקו עם הזמן הם יוצרים פתח בין חלקי הצנרת וכך המים נוזלים באופן חופשי ויוצרים רטיבות במקומות שונים בבית. אפשר באמצעות מכשור לעבור על המיקומים השונים בדירה ולגלות את הנקודה הספציפית שממנה נובעים המים ולטפל בנקודה זו בלבד ללא צורך בחציבה לאורך כל הקיר והרמת כל המרצפות דבר שגורר עבודה גדולה, יקרה ולא מתוכננת.

אם מדובר בצנרת פלסטיק, פותחים את המקום באמצעות חציבה בקיר או על ידי הרמת המרצפות, במיקום הרלוונטי, מגלים את הצנרת הפתוחה וסוגרים אותה מחדש באמצעות האביזרים המתאימים.

אם מדובר בצנרת ברזל בבתים הישנים בירושלים, שצברה עם השנים הרבה מאד חלודה, כדאי להציע ללקוח להחליף את כל קווי הצנרת לפלסטיק כדי למנוע פיצוצים נוספים לאורך הקו וגם כדי לשפר את איכות החיים בבית. כשמתקינים צנרת חדשה שהיא בקוטר המתאים, ייהנו בני הבית מזרם הרבה יותר נעים וקולח במקלחות.

טיפול ברטיבות בירושלים

רטיבות הנוצרת עקב בעיית אטימות בגג הבניין

פעולה הכרחית בכל בניין היא ביצוע איטום של גג הבניין מדי שנה. בבניינים החדשים מבצעים זאת באמצעות יריעות ביטומניות האוטמות את כל שטחו של הגג באופן הרמטי בזכות ההלחמות המקצועיות המחברות את שולי היריעות זו לזו.

בבניינים ישנים יותר כאשר קיימים פריטים על הגג כמו קולטי שמש ומדחסים של מזגנים, אין אפשרות להשתמש ביריעות הללו ולכן מבצעים זאת בשיטה שמוכיחה את עצמה כמצוינת לאורך שנים והיא זיפות הגג בזפת חמה ולאחר שהזפת מתייבשת מוסיפים שכבה של סיד לשמירה על האיטום.

אם חלפה שנה ולא בוצע האיטום השנתי, האיטום הישן כבר אינו פועל כיאות ולכן נוצרים מקומות שאינם אטומים, המים מצטברים בפינות מסוימות ומחלחלים פנימה לדירות הממוקמות בקומות הגבוהות.

לאחר האיטום של הגג מטפלים בקירות בתוך הדירה. מנקים את המקומות שספגו רטיבות, מבצעים איטום וצובעים את הקירות כדי להחזיר את המצב לקדמותו.

חשוב להיות ערניים, טיפול ברטיבות בירושלים חייבת להתבצע מיד כשהיא מתגלה כדי לא להחמיר את המצב.

עוד בנושא:

טיפול בעובש בירושלים

אינסטלטור בירושלים